Anasayfa Polemik İnceleme Büktel Hakkında Linkler İletişim

 

 

 

Büktel'in ilk bölümden itibaren "senaryo doktoru" ("script doctor") olarak çalıştığı TV dizisi:

 

 

ARKA SIRADAKİLER

 

(Fox TV, Pazar 20.00.)

 

 

 

Seyirci, dün gece 3. sezon finali yayınlanan "Arka Sıradakiler"i muhteşem rakamlarla tatile uğurladı.

Geçen haftaki "Arka Sıradakiler" haberimizde şöyle bir cümle kurmuştuk:

Önümüzdeki Pazar, sezon finali olan 121. Bölüm'le, yeni sezona kadar, tatile girecek olan "Arka Sıradakiler"in, (geçen sezon sonunda olduğu gibi) bu yıl da, güçlü kanalların güçlü rekabetine rağmen, sezonu yine birinci kapayacağına inanıyoruz.

 

 

KEHANETİMİZDE YANILMADIK

 

 

"Arka Sıradakiler", dün gece (20 Haziran 2010) yayınlanan sezon finaliyle, yalnızca birinci olmakla kalmadı; ama uzun zamandır kıl payı farklarla başa baş/dişe diş süren reyting mücadelesinde, en yakın rakibine ("Aşk Bir Hayal") izlenme oranında (reyting) 3 puandan fazla, izlenme payında (share) ise 10 puana yakın fark attı.

 

"Arka Sıradakiler"i pek çok kez geride bırakmış olan televizyon fenomeni Acun Ilıcalı'nın dün geceki izlenme payı ise, "Arka Sıradakiler" payının neredeyse yarısında kaldı.

 

Dünün reyting sıralamasında ilk dörde giren programların rakamları şöyle:

 

TARIH 20/06/2010
HEDEF KITLE TOTAL

1 ARKA SIRADAKILER FOX
(reyting) 8,83% (Share) 26,95%

2 ASK BIR HAYAL ATV
(reyting) 5,76% (Share) 17,15%

3 SURVIVOR SHOW
(reyting) 5,27% (Share) 14,87%

4 BKM MUTFAK ''COK GUZEL HAREKETLER BUNLAR''
(reyting) 4.56 (Share) 13.74

 

Aşağıda, "Arka Sıradakiler"in 25 hafta önce yayınlanmış olan 95. bölümünde, Coşkun Büktel tarafından yazılmış enteresan bir Kemal hoca dersinin metnine link veriyoruz. Lütfen tıklayınız:

Kemal hoca, öğrencileriyle, "önyargının" en tehlikeli çocuğu olan "ırkçılık" hakkında tartışıyor.

 

 

NOT: "Arka Sıradakiler"in birinci olduğu, geçtiğimiz Pazar gününün tüm reytinglerini görmek için, lütfen...

TIKLAYINIZ!

 

 

"Arka Sıradakiler", çeyrek puandan daha az farkla, iki haftadır, birinciliği Acun Ilıcalı'nın "Survivor"ına kaptırıyor.

Geçen hafta "Survivor", 8.12'yle birinci; "Arka Sıradakiler", 7.95'le ikinciydi.

Bu hafta "Survivor", 6.50'yle birinci; "Arka Sıradakiler", 6.43'le ikinci...

 

 

 

 

 

Coşkun Büktel'in ilk bölümünden bu yana "script doctor" (senaryo doktoru) olarak görev yaptığı "Arka Sıradakiler", 13 Haziran 2010 günü 20.00'de, Fox TV'de yayınlanan 120. bölümüyle, bu Pazar, tüm kanallarda yayınlanan tüm programlar arasında  en çok izlenen 2. program oldu.

Önümüzdeki Pazar, sezon finali olan 121. Bölüm'le, yeni sezona kadar, tatile girecek olan "Arka Sıradakiler"in, (geçen sezon sonunda olduğu gibi) bu yıl da, güçlü kanalların güçlü rekabetine rağmen, sezonu yine birinci kapayacağına inanıyoruz.

CB/15 Haziran 2010

———————————

 

"Arka Sıradakiler", bu hafta

"fark açarak" yine birinci

Coşkun Büktel'in ilk bölümünden bu yana "script doctor" (senaryo doktoru) olarak görev yaptığı "Arka Sıradakiler", 30 Mayıs 2010 günü 20.00'de, Fox TV'de yayınlanan 118. bölümüyle, bu Pazar da, tüm kanallarda yayınlanan tüm programlar arasında  en çok izlenen program oldu.

Geçen hafta en yakın rakibi "Aşk Bir Hayal"e ancak yarım puan fark atmış olan"Arka Sıradakiler"in bu haftaki en yakın rakibi Yılmaz Erdoğan'ın "BKM Mutfak Oyuncuları" adlı komedi  programı oldu. "Arka Sıradakiler", "BKM Mutfak Oyuncuları"na bir puandan fazla fark attı.

Aşağıda, "Arka Sıradakiler"in önümüzdeki Pazar günü gösterilecek olan 119. bölümünde,  Coşkun Büktel tarafından yazılmış bir sahnenin metnine link veriyoruz. Lütfen tıklayınız:

Bülent Emin Yarar'ın canlandırdığı Kemal hoca, tecavüz konusunda niçin mağdurun değil de, saldırganın aşağılanması gerektiğini anlatıyor.

 

———————————

 

 

 

İki haftadır yarım puan farkla birinciliği ATV'nin "Aşk Bir Hayal" dizisine kaptırıyordu...

 

 

"ARKA SIRADAKİLER"  YARIM PUAN FARKLA BU HAFTA TEKRAR BİRİNCİ...

 

 

 

Coşkun Büktel  

24 Mayıs 2010

 

"Arka Sıradakiler", 23 Mayıs 2010 günü 20.00'de, Fox TV'de yayınlanan 117. bölümüyle, bu Pazar da, tüm kanallarda yayınlanan tüm programlar arasında en çok izlenen program oldu.

Aşağıda, "Arka Sıradakiler"in önümüzdeki Pazar (30 Mayıs) gösterilecek olan 118. bölümünde, Coşkun Büktel tarafından yazılmış iki sahnenin metnine link veriyoruz. Lütfen tıklayınız:

1. Saffet, Ali ve Memo; ziyafet çekmek için eve çağırdığı arkadaşlarının saldırısına uğrayan Sadri'yi son anda kurtarırlar.

 

 

2. Kemal hoca, yeğenine tecavüz ettiğini öğrendiği Sedat'a hayat dersi verir.

NOT: "Arka Sıradakiler"in birinci olduğu, geçtiğimiz Pazar gününün tüm reytinglerini görmek için, lütfen...

TIKLAYINIZ!

 

 

"Arka Sıradakiler", bu hafta yine birinci... Hem de izlenme payını yarım puan arttırarak....

 

Coşkun Büktel'in ilk bölümünden bu yana "script doctor" (senaryo doktoru) olarak görev yaptığı "Arka Sıradakiler", 11 Nisan 2010 günü 20.00'de, Fox TV'de yayınlanan 111. bölümüyle, bu Pazar da, tüm kanallarda yayınlanan tüm programlar arasında en çok izlenen program oldu.

Aşağıda, "Arka Sıradakiler"in geçtiğimiz haftalarda gösterilmiş 105. bölümünden,  tümüyle Coşkun Büktel tarafından yazılmış bir sahnenin metnine link veriyoruz. Lütfen tıklayınız:

Derman adlı arkadaşlarının ölümünden sonra, Ali (Barış Büktel) ile Memo'nun (Caner Erdem) evde hissettikleri ıssızlık...

———————————

 

 

Reyting listesinde yine ön sırada

 

    Merve Erdoğan (Eda)                   Deniz Sarıbaş (Sibel)

 

"ARKA SIRADAKİLER" BU HAFTA DA BİRİNCİ...

 

Hem de rakipleriyle arasını biraz daha açmış olarak.

 

 

Coşkun Büktel  

6 NİSAN 2010

 

"Arka Sıradakiler", 4 Nisan 2010 günü 20.00'de, Fox TV'de yayınlanan 110. bölümüyle, bu Pazar da, tüm kanallarda yayınlanan tüm programlar arasında en çok izlenen program oldu.

Aşağıda, "Arka Sıradakiler"in birkaç hafta önce gösterilen 106. bölümünde, Coşkun Büktel tarafından yazılmış bir sahnenin metnine link veriyoruz. Lütfen tıklayınız:

Merve Erdoğan'ın canlandırdığı "Eda" ile Deniz Sarıbaş'ın canlandırdığı "Sibel", lisedeki arkadaşlarına üniversite sınavını kazanmak için uyguladıkları psikolojik disiplini anlatıyorlar.

 

NOT: "Arka Sıradakiler"in birinci olduğu, geçtiğimiz Pazar gününün tüm reytinglerini görmek için, lütfen...

TIKLAYINIZ!

 

 

 

 

İki hafta önce birinci olan "Arka Sıradakiler", bu hafta da birinci... Hem de bu kez "kıl payıyla" değil.

 

"Arka Sıradakiler", 28 Mart 2010 günü 20.00'de, Fox TV'de yayınlanan 109. bölümüyle, bu Pazar da, tüm kanallarda yayınlanan tüm programlar arasında en çok izlenen program oldu.

Geçen Pazar, Acun Ilıcalı, "Yetenek Sizsiniz Türkiye" programının final bölümüyle açık ara birinci olduğu için sıralamada Ilıcalı'nın hemen arkasına düşmüş olan "Arka Sıradakiler", ondan önceki hafta da, tıpkı bu hafta olduğu gibi yine birinci sırada yer almıştı.

Aşağıda, "Arka Sıradakiler"in önümüzdeki Pazar günü (4 Nisan 2010) gösterilecek  110. bölümünden,  tümüyle Coşkun Büktel tarafından yazılmış bir sahnenin metnine link veriyoruz. Lütfen tıklayınız:

Bülent Emin Yarar'ın canlandırdığı Kemal hoca, öğrencileriyle birlikte insanın ne olduğunu ve onun dünya denen gezegendeki yerini ve misyonunu sorguluyor:

———————————

 

Geçen hafta birinci olan "Arka Sıradakiler", bu hafta da birinci...

 

"Arka Sıradakiler", 10 Ocak 2010 Pazar günü 20.00'de Fox TV'de yayınlanan 98. bölümüyle, (tıpkı 97. bölümüyle de olduğu gibi) "tüm" kanalların Pazar günü yayınlanan "tüm" programları arasında en çok seyredilen program oldu.

"Arka Sıradakiler"in 17 Ocak 2010 Pazar günü gösterilmesi beklenen 99. bölümünde, dizinin karakterlerinden biri, Coşkun Büktel'in ünlü uzun şiiri "Bir İntihar Mektubu Teşebbüsü-2"den, kısa bir parça okuyacak.

Aşağıda, senaryonun, söz konusu şiir parçasını içeren sahnesine link veriyoruz. Lütfen...

TIKLAYINIZ!

NOT: Büktel'in "Bir İntihar Mektubu Teşebbüsü -2" başlıklı şiirinin tam metnini okumak için, lütfen...

TIKLAYINIZ!

 

***

 

 

Haftalardır, reyting listesinde sürekli ikinci (hatta bazen üçüncü) olan

"Arka Sıradakiler", bu hafta nihayet tekrar birinci...

Büktel'in "senaryo doktoru" (script doctor) olarak görev yaptığı FOX TV'nin "Arka Sıradakiler"i ile KANAL D'nin "Çok Güzel Hareketler Bunlar" ve ATV'nin "Aşk Bir Hayal"i arasında haftalardır başa baş sürmekte olan reyting rekabetini, bu hafta  yine "kıl payıyla", nihayet "Arka Sıradakiler" kazandı.

Büktel'in "senaryo doktoru" olarak görev yaptığı "Arka Sıradakiler", üç yıl önce, daha bir yılını yeni doldurmuş FOX TV  kanalında ve kanallar arası haftalık rekabetin en vahşi gününde ve en vahşi saatinde yayınlanmaya başladığı halde ve tanınmamış genç oyunculardan kurulu kadrosuna rağmen; ilk iki sezon boyunca çoğu hafta birinci olmuş, üçüncü sezona ise, en yakın rakibine %50'ye yakın bir fark atarak, yine birinci girmişti. Ne yazık ki, bu birincilik, devam eden haftalar boyunca bir daha tekrarlanamamış ve "Arka Sıradakiler" bu yeni sezonda, çoğu haftalar, ikincilik ve üçüncülüklerle yetinmek zorunda kalmıştı.  Sonunda dün (3 Ocak 2010) "Arka Sıradakiler" nihayet listelerdeki eski yerine yeniden ulaştı ve...

...en büyük kanallarda yayınlanan yarışma, spor, dizi ve komedi programlarının tümünü "yine" geçerek, yalnızca diziler arasında değil, günün "tüm" programları arasında, yine "BİRİNCİ" oldu.

"Arka Sıradakiler" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN tadımlık iki ÖRNEK

(Aşağıda, önümüzdeki Pazar gösterilecek olan 98. Bölüm'ün final sahnesiyle, 96. Bölüm'de gösterilmiş bir Kemal hoca dersinin Büktel tarafından yazılmış metinlerine link veriyoruz:)

4 Ocak 2010  

Ali, Memo, İbo ve Kemal hoca, Kerem'in şakağına silah dayamış olan Saffet'i durdurmaya çalışıyorlar.

 

 

Büktel'in yazdığı final repliklerini okumak için...

Kemal hoca, derslerde siyasal konulara dair niye hiç konuşmadığını soran öğrencilere cevap veriyor.

 

TIKLAYINIZ!

 

GEÇEN SEZONU  BİRİNCİLİKLE KAPAMIŞ OLAN

ARKA SIRADAKİLER, YENİ SEZONU "AÇIK ARA" BİRİNCİLİKLE AÇTI!

Tuncer Öz (Barış)

Barış Büktel (Ali)

 

Coşkun Büktel'in senaryo doktoru olarak görev yaptığı "Arka Sıradakiler", 23 Ağustos 2009 Pazar günü, tüm kanalların tüm programları arasında (en yakın rakibine yüzde elliye yakın fark atarak birinci oldu. (23 Ağustos 2009 gününün reyting sıralamasını ve rakamlarını görmek için, lütfen, TIKLAYINIZ!)

Coşkun Büktel'in, dün (23 Ağustos) birinci olan 79. bölüme yaptığı katkıların tadımlık  iki örneğini okumak için, lütfen aşağıdaki başlığı tıklayınız:

"MAVİ SAKAL'IN ÖLÜM SONRASI KONUŞMASI"

 

————————————

 

"Arka Sıradakiler"in dün (28 Haziran 2009) yayınlanan final bölümü de, tam beklendiği üzere, yine birinci oldu.

"Arka Sıradakiler" sezonu ön sırada kapattı!

Büktel'in "senaryo doktoru" olarak görev yaptığı "Arka Sıradakiler", daha bir yılını yeni doldurmuş FOX TV  kanalında ve kanallar arası haftalık rekabetin en vahşi gününde (Pazar) ve en vahşi saatinde (20.00) yayınlandığı halde ve tanınmamış genç oyunculardan kurulu kadrosuna rağmen; geçtiğimiz Pazar günü de (28 Haziran 2009) en büyük kanallarda yayınlanan yarışma, spor, dizi ve komedi programlarının tümünü "yine" geçerek, yalnızca diziler arasında değil, günün "tüm" programları arasında, "BİRİNCİ" oldu.

Sezonu ön sırada kapayan "ARKA SIRADAKİLER" adlı TV dizisinin birinci olan sezon finali bölümünden Büktel kaleminin tadımlık örneklerini görmek için, lütfen aşağı kutudaki linki tıklayınız:

(Sezon finali olan 78. Bölüm'den, Büktel'in yazdığı bazı replikleri sunuyoruz.)

29 Haziran 2009  

Mavi Sakal kimliğine yeniden bürünerek akıl hastanesinden kaçan Barış (Tuncer Öz) öğrencisi olduğu liseyi silahla basarak, arkadaşlarını rehin aldığında, Kemal hoca (Bülent Yarar) tarafından ikna edilmeye çalışılır.

 

Büktel'in yazdığı repliklerden bazılarını okumak için...

TIKLAYINIZ!

 

 

 

"ARKA SIRADAKİLER" yine "birinci"

 

Barış Büktel 

(Ali)  

Saffet, Nilüfer ve

Ece (Enise Ütücü)

Caner Erdem 

(Memo)

23 HAZİRAN 2009 Salı

 
 

Geçtiğimiz Pazar günü (21 Haziran 2009) yayınlanmış  olan, sezon finali öncesi bölümüyle

"ARKA SIRADAKİLER" YİNE BİRİNCİ

Coşkun Büktel'in "senaryo doktoru" ("script doctor") olarak görev yaptığı "Arka Sıradakiler" adlı TV dizisi, geçtiğimiz Pazar günü (21 Haziran2009), tüm kanalların tüm programlarını geride bırakarak, bir kez daha, Pazar gününün en çok izlenen programı oldu.

"Arka Sıradakiler"e Büktel katkısından iki yeni örnek okumak için, lütfen, aşağıdaki başlıkları tıklayınız:

Gamze (Sinem Öztürk), Oktay'a (Bülent Çetinarslan), nasıl olup da, Buket'in (Esin Civangil) hamilelik yalanını öğrenmiş olduğu halde, o nikah defterine yine de imza atabildiğini sorar.
 
 
Memo (Caner Erdem), Ece'ye (Enise Ütük)entelektüel adam havası atmaya çalışırken, Ali (Barış Büktel) arkadaşı Memo'nun potlarını umutsuzca örtbas etmeye çalışmakta...

 

————————————

 

Coşkun Büktel, "Arka Sıradakiler" ekibiyle birlikte çıktığı 6 günlük Kemer tatilinden döndü.

20 Haziran 2009.

 

 

 

 

"Arka Sıradakiler", bu hafta da birinci

Linç imzacılarına ithaf ettiğim sahne de, reyting sıralamasında birinci oldu!

Büktel'in "senaryo doktoru" olarak görev yaptığı "Arka Sıradakiler", daha bir yılını yeni doldurmuş FOX TV  kanalında ve kanallar arası haftalık rekabetin en vahşi gününde ve en vahşi saatinde yayınlandığı halde ve tanınmamış genç oyunculardan kurulu kadrosuna rağmen; geçtiğimiz Pazar günü de (31 Mayıs 2009) en büyük kanallarda yayınlanan yarışma, spor, dizi ve komedi programlarının tümünü "yine" geçerek, yalnızca diziler arasında değil, günün "tüm" programları arasında, "BİRİNCİ" oldu.

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN tadımlık bir ÖRNEK

(Aşağıda, 72. Bölüm'den, Büktel'in yazdığı final sahnesinin metnini sunuyoruz.)

3 Haziran 2009  

Oktay (Bülent Çetinarslan), nikah masasında evlenmek üzere olduğu Büket'i (Esin Civangil) hiç beklemediği ve çok zorlu bir ikilem içine sokar

 

 

Büktel'in yazdığı final repliklerini okumak için...

TIKLAYINIZ!

 

 

Bu sahneyi linç imzacılarına ithaf ediyorum!

Büktel'in "senaryo doktoru" olarak görev yaptığı "Arka Sıradakiler", daha bir yılını yeni doldurmuş FOX TV  kanalında ve kanallar arası haftalık rekabetin en vahşi gününde ve en vahşi saatinde yayınlandığı halde ve tanınmamış genç oyunculardan kurulu kadrosuna rağmen; geçtiğimiz Pazar günü de (24 Mayıs 2009) en büyük kanallarda yayınlanan yarışma, spor, dizi ve komedi programlarının tümünü "yine" geçerek, yalnızca diziler arasında değil, günün "tüm" programları arasında, "BİRİNCİ" oldu.

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN tadımlık bir ÖRNEK

(Aşağıda, önümüzdeki Pazar günü yayınlanacak olan 74. Bölüm'den, tümünü Büktel'in yazdığı bir sahnenin metnini sunuyoruz.)

29 Mayıs 2009 Perşembe

 

Aşağıda linkini verdiğim sahneyi linç imzacılarına ithaf ediyorum

COŞKUN BÜKTEL

Kemal hoca (Bülent Yarar kendisi dahil, hiç kimseye gözü kapalı güvenmemelerinin ve hiç kimsenin planlarının parçası, fedaisi, aleti veya maşası olmayı kabul etmemelerinin niçin gerektiği konusunda öğrencilerle, tartışıyor

 

 

Büktel'in yazdığı replikleri okumak için...

TIKLAYINIZ!

 

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN tadımlık İKİ ÖRNEK (68. Bölüm)

 

Barış Büktel 

(Ali)  

 Tuncer Öz 

(Barış/Mavi Sakal)

Merve Erdoğan 

(Eda)

12 MAYIS 2009 Salı

 
 
 
Ali ile Eda, tımarhaneye atılmış olan Barış'ı (Mavi Sakal) ziyarete gidiyor.
 
 
Kemal hoca öğrencilerle birlikte "mutlak iyiyi" ve "mutlak kötüyü" arıyor.

 

 

(Coşkun Büktel'in senaryo doktoru (script doctor) olarak çalıştığı ve her hafta Pazar günü 20.00'de, Fox TV tarafından yayınlanmakta olan "Arka Sıradakiler"; 10 Mayıs 2009 Pazar günü, tüm kanalların tüm programlarını, hatta derbi maçını bile geride bırakarak, bir kez daha, günün en çok izlenen programı oldu.

"Arka Sıradakiler" senaryosuna Büktel katkısından tadımlık örnek olarak, tümü Büktel'in kaleminden çıkmış, iki yeni sahnenin metnini sunuyoruz. Lütfen  

TIKLAYINIZ!

 

 

Büktel'in "senaryo doktoru" ("script doctor") olarak görev yaptığı "Arka Sıradakiler", geçtiğimiz Pazar günü (15 Mart 2009) en büyük kanallarda yayınlanan yarışma, spor, dizi ve komedi programlarının tümünü geçerek, yalnızca diziler arasında değil, günün "tüm" programları arasında, "BİRİNCİ" oldu.

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN tadımlık İKİ ÖRNEK

(Aşağıda, geçtiğimiz Pazar günü yayınlanarak gün birincisi olan 64. Bölüm'den, tümünü Büktel'in yazdığı iki sahnenin metnini sunuyoruz.)

17 Mart 2009 Salı

1. Nazan'ı (Sılay Ünal) öldürmek üzere silaha davranmış olan İbo (Fırat Çöloğlu), yaptığı vicdan muhasebesinden sonra tetiği niçin çekemediğini açıklıyor.

 

 

 

 

 

 

 

2. Ali (Barış Büktel), arkadaşı Saffet'in (Barış Atay) Gamze'ye (Sinem Öztürk) duyduğu umutsuz aşk konusunda, Saffet'i uyarıyor

 

 

 

 

 

 

 

Büktel'in yazdığı replikleri okumak için...

TIKLAYINIZ!

 

 

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN tadımlık BİR ÖRNEK

 

Barış Büktel 

(Ali)  

 Tuncer Öz 

(Barış/Mavi Sakal)

Merve Erdoğan 

(Eda)

4 Mart 2009 Çarşamba

"MAVİ SAKAL" YAKALANIYOR!

(Her hafta Pazar günü 20.00'de, Fox TV tarafından yayınlanarak tüm kanallarda günün en çok izlenen dizisi olan "Arka Sıradakiler"in

8 Mart 2009 Pazar günü yayınlanması tüm izleyenlerince heyecanla beklenen 63. bölümünden, Mavi Sakal'ın yakalanışı sekansının metnini sunuyoruz. Tümü Büktel'in kaleminden çıktı.

TIKLAYINIZ!

 

Büktel'in senaryo doktoru (script writer) olarak görev yaptığı "Arka Sıradakiler", geçtiğimiz Pazar günü (11 Ocak 2009) yalnızca diziler arasında değil, günün "tüm" programları arasında da, "BİRİNCİ" oldu.

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN tadımlık BİR ÖRNEK

(Aşağıda, geçtiğimiz Pazar günü yayınlanarak gün birincisi olan 57. Bölüm'den, tümünü Büktel'in yazdığı bir sahnenin metnini sunuyoruz.)

12 Ocak 2009 Pazartesi

Kemal hoca (Bülent Yarar) öğrencilere Oğuz Atay'ın niçin ekonomik krizden daha önemli olduğunu anlatıyor

Bülent Yarar (KEMAL HOCA)

 

Büktel'in yazdığı replikleri okumak için...

TIKLAYINIZ!

 

 

GÜNCELLEME:

SORUN ÇÖZÜLDÜ

Bu sabah (12 Ocak 2009) saat 10.00 itibariyle Hamdi Alkan, Büktel'i aradı ve anlaşmazlık giderildi. Büktel, dizideki senaryo doktorluğu görevini sürdürecek.

***

COŞKUN BÜKTEL,

"ARKA SIRADAKİLER"DEN

 AYRILDI!

FOX TV'NİN "ARKA SIRADAKİLER" ADLI  DİZİSİNDE TAM 60 BÖLÜM BOYUNCA SENARYO DOKTORU OLARAK ÇALIŞMIŞ OLAN BÜKTEL, DİZİNİN YÖNETMENİ HAMDİ ALKAN'LA ANLAŞMAZLIĞA DÜŞTÜĞÜ İÇİN DİZİDEN AYRILDI

BÜKTEL'İN OĞLU BARIŞ BÜKTEL, (HER HAFTA PAZAR GÜNÜ BİRİNCİSİ OLAN) DİZİDEKİ "ALİ" ROLÜNÜ SÜRDÜRÜYOR

DÜN AKŞAM (11 Ocak 2008) 57. BÖLÜMÜ YAYINLANMIŞ OLAN DİZİDE, SEYİRCİLER COŞKUN BÜKTEL'İN SENARYOYA KATKILARINI ÜÇ BÖLÜM DAHA İZLEYEBİLECEKLER

 

(Aşağıda, tadımlık olarak, Büktel'in "Arka Sıradakiler" için yarattığı Mavi Sakal tema'sıyla ilgili iki yeni sahnenin, Büktel kaleminden çıkmış metnine link veriyoruz.)

12 Ocak 2009

 

BÖLÜM 55:
Barış Büktel'in canlandırdığı kaçak durumdaki Ali,
 
arkadaşları Memo (Caner Erdem), Saffet (Barış Atay) ve hocası Kemal (Bülent Yarar) ile buluştuğunda polis baskınına uğruyorlar

 

           BÖLÜM 58:           (18 Ocak 2009'da yayınlanacak)
Barış Büktel'in canlandırdığı kaçak öğrenci Ali,
 
Merve Erdoğan'ın canlandırdığı öğrenci Eda'yı uyarmak için ona zor kullanarak kendisini dinlemeye mecbur ediyor.

 

 

Büktel'in yazdığı iki sahneyi aynı sayfada okumak için, lütfen...

TIKLAYINIZ!

 

 

Mustafa Demirkanlı'nın Hilmi Bulunmaz'a "Arka Sokaklar" yazarı sandığı Coşkun Büktel'i şikayet eden bir mesajından öğrendiğimize göre

"ARKA SIRADAKİLER" DİZİSİNİ "ARKA SOKAKLAR" İLE KARIŞTIRANLAR VAR.

"ARKA SIRADAKİLER" PAZAR GÜNLERİ SAAT 20.00'DE FOX TV'DE YAYINLANMAKTA VE GÜÇLÜ KANALLARIN REKABETİNE RAĞMEN, TÜMÜ YENİ İSİMLERDEN OLUŞAN GENÇ KADROSUYLA, HER PAZAR GÜNÜ, TÜM EKRANLARIN EN ÇOK SEYREDİLEN  DİZİSİ OLMAKTADIR

(Aşağıda, 14 Aralık 2008'de yayınlanmış 54. bölüm senaryosundan tadımlık bir Coşkun Büktel katkısı sunuyoruz)

16 Aralık 2008

 

Barış Büktel'in canlandırdığı öğrenci Ali, Tuncer Öz'ün canlandırdığı Barış/Mavi Sakal ile karşı karşıya geliyor

Coşkun Büktel'in yazdığı sahneleri okumak için...

TIKLAYINIZ!

 

 

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN tadımlık BİR ÖRNEK

(23 Kasım 2008 Pazar, 20.00'de yayınlanacak 52. Bölüm'den)

20 Kasım 2008

 

 

 

 

 

 

 

 

Barış Büktel'in canlandırdığı öğrenci Ali, "parçaları birleştirerek", Barış'ın Mavi Sakal olduğunu kanıtlamaya çalışıyor

Coşkun Büktel'in yazdığı sahneyi okumak için...

TIKLAYINIZ!

 

 

 

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN tadımlık BİR ÖRNEK

(19 Ekim 2008'de yayınlanmış 47. Bölüm'den)

30 Ekim 2008

 
 
Barış Atay'ın canlandırdığı öğrenci Saffet,
 
Gamze tarafından reddedilişinin acısını, (o güne dek yabancıymış gibi davranıp bir kez bile "anne" demediği) annesiyle paylaşıyor.

Büktel'in yazdığı replikleri okumak için...

TIKLAYINIZ!

 

 

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN tadımlık BİR ÖRNEK

(19 Ekim 2008'de yayınlanmış 47. Bölüm'den)

22 Ekim 2008

Barış Büktel'in canlandırdığı

Öğrenci Ali, Mavi Sakal olduğu suçlamasıyla polis sorgusuna alınıyor.

(Sahnenin çekim öncesi metni.)

Barış Büktel (ALİ)

 

Büktel'in yazdığı replikleri okumak için...

TIKLAYINIZ!

 

 

"Arka Sıradakiler", 12 Ekim 2008 Pazar günü, o güne dek ulaşabildiği en yüksek seyirci oranını aşarak, tüm programlar arasında gün 2.si oldu.

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN tadımlık BİR ÖRNEK

(19 Eylül 2008'de yayınlanacak 47. Bölüm'den)

14 Ekim 2008

Bülent Emin Yarar'ın canlandırdığı

Kemal hoca, öğrencilere "kendi hayatlarının içinden" bir hukuk dersi çıkarıyor

Bülent Yarar (KEMAL HOCA)

 

Büktel'in yazdığı replikleri okumak için...

TIKLAYINIZ!

 

 

Dün akşam (31 Ağustos 2008 Pazar, 20.00) FOX TV'de 41. Bölümü yayınlanarak ikinci sezonuna giren "Arka Sıradakiler", total reyting sıralamasında, tüm programların önüne geçerek, gün birincisi oldu.

 

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN tadımlık BİR ÖRNEK

(7 Eylül 2008'de yayınlanacak 42. Bölüm'den)

1 Eylül 2008

 

 

 

 

 

 

 

 

Barış Büktel'in canlandırdığı öğrenci Ali, arkadaşlarınca "Ya benimsin ya toprağın!" biçiminde özetlenen lümpen aşk anlayışına karşı çıkıyor

TIKLAYINIZ!

 

 

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN BİR ÖRNEK 17

29 Haziran 2008

 

            Bülent Emin Yarar

Bülent Emin Yarar'ın canlandırdığı Kemal hoca diyor ki:

"...Bu ülkede bir turist ya da bir kedi gibi geziyor olmamak için, bu ülkenin dilini, tarihini ve bilinçaltını anlamayı istemeli. Türkiye’nin ve Türkler’in bilinçaltını anlamak için, Sait Faik, Orhan Kemal, Yaşar Kemal, Necip Fazıl, Kemal Tahir, Oğuz Atay, Reşat Nuri, Yakup Kadri gibi dil ustası yazarları okumak kaçınılmaz bir gereklilik. Ama kimin için kaçınılmaz? Bu ülkede, attığı her adımın bilincinde olmak isteyenler için... Bastığı toprağın hangi meyva ya da sebzeleri ürettiğini bilmekle yetinmeyip hangi öyküleri ürettiğini de bilmek isteyenler için... Ait olduğu toprağı ve insanları tanımak isteyenler için..."

 

Coşkun Büktel'in yazdığı replikleri okumak için..

TIKLAYINIZ!

Kemal hoca hakkındaki seyirci görüşlerini okumak için tıklayınız:

www.mint.com.tr/arkasiradakiler/?p=4&cp=all

 

 

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN BİR ÖRNEK 16

29 Haziran 2008

 

            Bülent Emin Yarar

 

Bülent Emin Yarar'ın canlandırdığı Kemal hoca öğrencilerle amaçlar ve araçlar hakkında tartışıyor

 

Coşkun Büktel'in yazdığı replikleri okumak için..

TIKLAYINIZ!

Kemal hoca hakkındaki seyirci görüşlerini okumak için tıklayınız:

www.mint.com.tr/arkasiradakiler/?p=4&cp=all

 

 

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN BİR ÖRNEK 15

19 Haziran 2008

 

 

 

 

 

                       Merve Erdoğan                      Barış Büktel

 

Barış Büktel'in canlandırdığı öğrenci Ali, Merve Erdoğan'ın canlandırdığı öğrenci Eda'yla "Mavi Sakal" hakkında konuşuyor  

Coşkun Büktel'in yazdığı replikleri okumak için..

TIKLAYINIZ!

 

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN BİR ÖRNEK 14

21 Haziran 2008

 

Bülent Emin Yarar

Bülent Emin Yarar'ın canlandırdığı Kemal hoca diyor ki:

"Biliyorum, hayatta pek çok zaman, en iğrenç insan davranışlarını bile size nezaket diye takdim ettiklerini görmüş ve nezaket dedikleri ikiyüzlülüğe karşı bir tepki geliştirmişsiniz. Adam suratına tükürmek isteyecek kadar nefret ettiği bir başka adamı, sırf çıkar beklentisiyle, ceket ilikleyerek selamlıyorsa ve herkes buna nezaket diyorsa, genç ve yürekli bir insanın nezaket denen bu iki yüzlülüğü benimsemesi ve uygulaması beklenemez."

 

Coşkun Büktel'in yazdığı replikleri okumak için..

TIKLAYINIZ!

Kemal hoca hakkındaki seyirci görüşlerini okumak için tıklayınız:

www.mint.com.tr/arkasiradakiler/?p=4&cp=all

 

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN BİR ÖRNEK 13

21 Haziran 2008

 

            Bülent Emin Yarar

Bülent Emin Yarar'ın canlandırdığı Kemal hoca diyor ki:

"Kuralları anlamadan kuralları aşmaya kalkmak, yer çekimini aşmak için havaya zıplayıp durmak veya  uçuruma atlamak gibi bir saçmalıktır. Ya komik düşer ya felakete uğrarsınız. Yer çekimini aşmak için uçak ya da paraşüte sahip olmalısınız. Kuralları aşmak içinse, bilim ve sanatla donanmalısınız."

 

Coşkun Büktel'in yazdığı replikleri okumak için..

TIKLAYINIZ!

Kemal hoca hakkındaki seyirci görüşlerini okumak için tıklayınız:

www.mint.com.tr/arkasiradakiler/?p=4&cp=all

 

 

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN BİR ÖRNEK 12

19 Haziran 2008

 

  Mehmet Ulay

Tiyatromuzun "Sakıncalı Piyade"si Mehmet Ulay'ın canlandırdığı

Nihat bey, oğlu Cahit'e günah çıkarıyor:

 

Coşkun Büktel'in yazdığı replikleri okumak için..

TIKLAYINIZ!

 

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN BİR ÖRNEK 11

19 Haziran 2008

 

 

 

 

 

 

     Barış Büktel                              Merve Erdoğan

 

Barış Büktel'in canlandırdığı öğrenci Ali, Merve Erdoğan'ın canlandırdığı öğrenci Eda'ya "romantizm" yapıyor  

 

Coşkun Büktel'in yazdığı replikleri okumak için..

TIKLAYINIZ!

 

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN BİR ÖRNEK 10

18 Haziran 2008

Bülent Emin Yarar'ın canlandırdığı

Kemal hoca, önce, kötürüm edilmiş internet diline karşı ifade gücünün önemini; bir sonraki bölümde ise, Zafer bey'in "sepetteki çürük meyvalar" diye niteleyerek okuldan atmaya kalkıştığı "arka sıradakileri" savunuyor.

Büktel'in yazdığı replikleri okumak için...

TIKLAYINIZ!

 

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN BİR ÖRNEK 9

18 Haziran 2008

Bülent Emin Yarar'ın canlandırdığı

Kemal hoca, diyor ki:

"Edebi kitaplardaki bilgi, kızarmış biftekteki protein gibidir. O bilgiyi göremezsiniz ama, o sizi yine de besler. Geliştirir. Kitaplardan vazgeçmek, kendini  biftek yerine kuru ekmeğe mahkum etmek demektir."

Büktel'in yazdığı replikleri okumak için...

TIKLAYINIZ!

 

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN BİR ÖRNEK 8

17 Haziran 2008

Bülent Emin Yarar'ın canlandırdığı

Kemal hoca, diyor ki:

"Satrançta bir kural daha vardır, Zafer bey: Herkes ancak kendi taşlarını feda edebilir. Oyununuz fedakarlık gerektiriyorsa, başkalarının çocuklarını değil, kendi çocuklarınızı feda edin!"

Büktel'in yazdığı replikleri okumak için...

TIKLAYINIZ!

 

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN BİR ÖRNEK 7

17 Haziran 2008

Bülent Emin Yarar'ın canlandırdığı

Kemal hoca, okulun bilgisayarlarını çalmaya kalkışan Oktay ve çetesini Dostoyevski'nin "Suç ve Ceza"sıyla cezalandırıyor:

Büktel'in yazdığı replikleri okumak için...

TIKLAYINIZ!

 

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN BİR ÖRNEK 6

16 Haziran 2008

Bülent Emin Yarar'ın canlandırdığı

Kemal hoca, sınıfta Nâzım Hikmet şiiri okuyor:

Büktel'in yazdığı replikleri okumak için...

TIKLAYINIZ!

 

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN BİR ÖRNEK 5

15 Haziran 2008

Bülent Emin Yarar'ın canlandırdığı

Kemal hoca, Gamze yüzünden birbirlerini düelloya davet edip kıyasıya döğüşmüş olan Oktay ve Saffet ile "özel" bir görüşme yapıyor:

Büktel'in yazdığı replikleri okumak için...

TIKLAYINIZ!

 

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN BİR ÖRNEK 4

15 Haziran 2008

Bülent Emin Yarar'ın canlandırdığı

Kemal hoca, şiddete karşı konuşuyor

Büktel'in yazdığı replikleri okumak için...

TIKLAYINIZ!

 

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN BİR ÖRNEK 3

14 Haziran 2008

Bülent Emin Yarar'ın canlandırdığı

Kemal hoca, bedenini satmak zorunda kalan ve sevgilisi İbo'nun bu gerçeği öğrenmesinden önce intihar etmeye karar veren Sibel'i, intihardan caydırıyor

Büktel'in yazdığı replikleri okumak için...

TIKLAYINIZ!

 

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN BİR ÖRNEK 2

14 Haziran 2008

Bülent Emin Yarar'ın canlandırdığı

Kemal hoca, eğitimden ne anladığını anlatıyor

Büktel'in yazdığı replikleri okumak için...

TIKLAYINIZ!

 

"ARKA SIRADAKİLER" ADLI TV DİZİSİNDE BÜKTEL KATKISINDAN BİR ÖRNEK 1

13 Haziran 2008

Bülent Emin Yarar'ın canlandırdığı

Kemal hoca, kabadayılığa karşı hukuku savunuyor!

Büktel'in yazdığı replikleri okumak için...

TIKLAYINIZ!